Off The Beat

Co-ed Modern Rock & Pop a Cappella

Alumni Association

IMG_4553.jpg

* indicates past Music Director

+ indicates past President


Michael Auerbach ’06
Jasmine Barksdale ’16 * 
Maria Bashian ’03 *+ 
Pamela Beecroft ‘96
Amit Bhattacharjee ‘04
Richard Bleicher ‘90
Breton Bonnette ‘06
Dara Borman ‘91
Allison Brecher Monk ‘93
Donna Budica ’08 + 
Nathan Budischak ‘11
Alfred Campbell ‘97
Greg Cassileth ‘93
Dave Caulk ‘08
Lilie Chang ‘94
Derek Chilvers ’14 * 
Anne Chun ’01 + 
Jacob Cooper ’07 + 
Larry Crane-Moscowitz ’10 * 
Heather Crawford ‘01
Allison Deutermann ‘99
Anthony Diana ’90 + 
David Difusco ‘90
Sophia Dominguez '15
Madeleine Dopico ’13 + 
Deb Elias ‘07
Nancy Achre Estabrook ‘90
Jordyn Feingold '15 + 
Blake Feldman ‘12
Carolyn Fischer ‘90
Mike Fisher ’14 + 
Ethan Fixell ’04 * 
Joanna Fleischmann ’95
Alex Friedlander ‘12
Julie Gershman ’92 + 
Neil Gever ‘90
Max Glass ‘09
 

Rina Goncalves ‘07
Katie Goodman ’90 *+
Jessica Gordon ’01 + 
Jennifer Grayson ‘01
Will Green ’09 + 
D.J. Gregory ‘04
Dan Gross ’98 *+ 
Evan Grove ‘04
Juney Ham ‘03
Jason Hatchell ‘95
Adam Hellegers ‘96
Dave Isser ‘01
Alexandra Jarige ‘98
Kenneth Joseph ‘90
Daniel Jurow ’97 + 
Jeffrey Kaufman ‘93
Sidhartha Khosla ’98 +
Jung Kim ’11 * 
David Kipke '15 * 
Larry Kraut ’05 + 
Alixandra Kriegsman ‘13
Jessica Kushner ‘00
Greg Kwiat ’99 +
Ian Lear-Nickum ’01 * 
Daniel Leberman ‘01
Jessica Leifer ’10 + 
Hallie Levin ‘93
Laurence Linietsky ’94 *+ 
Ethan Lipsitz ‘06
Stacey Lloyd ’06 + 
Alison Love ‘00
Susanna Lustbader '15
Julie Mahan ‘97
Angelee Mantecon ‘09
Jen Marcovitz ‘03
Jeffery Marrazzo ’00 * 
Janelle McDermoth ‘14

Paul McKenzie ‘93
Morgan McOwen ’04 +
Kobie Mensah-Brown '15
Mark Milotich ‘89
JJennifer Moeller ‘95
Maggie Nyce ’11 + 
Christina Nunez ‘93
Charlie O’Connell ‘01
Crescenzo Pellechia ‘95
Akshay Pendyal ‘05
Stephanie Pilon ‘91
Hannah Platt ’12 + 
Jonah Platt ’08 * 
Mark Platt ’91 + 
Julie Pulerwitz ‘91
David Quart ’92 * 
Nathan Raab ‘00
Robert Redei ‘97
Sharon Richards ‘96
Suzanne Rosenberg ‘90
Steve Rozencanick ‘00
Gabriel Rutman ’95 *
Jason Ryterband ’06 * 
Jonathan Sadinoff ’90 *
Abby Schneiderman ’02 +
Jessie Schneiderman ’05
Allyson Wagner Sonenshine ’93* 
Lilia Tamm ‘04
Jill Turetzky ’91
Rohan Waghani ’16 + 
Tanya Witman Allen ‘97
Leo Wolansky ’13 *